Drobečková navigace

Úvod > stara struktura > Úvod

Vítáme Vás na stránkách KOVOLASER s.r.o.

Firma KOVOLASER s.r.o. byla založena jedním majitelem v roce 2004 odštěpením od firmy KOOPRON s.r.o. a začala se specializovat výhradně na technologii vysekávání a laserové pálení na CNC strojích. V současné době disponuje třemi vysoce výkonnými stroji od firem TRUMPF a AMADA, a zaměstnává 11 zaměstnanců. Od počátku byl výrobní program zaměřen na zpracovávání plechů. Uplatnění našich výrobků lze najít ve všech oborech hospodářství, hlavně ve strojírenském průmyslu, elektroprůmyslu, potravinářství, zemědělství, reklamě a jiných.

Páteří firmy jsou programově řízené CNC stroje, které jsou rozděleny na vysekávací lisy a laserová vypalovací centra. Vysekávací lisy jsou určeny pro zpracování tenkostěnných plechů od sily 0,5 do 3mm a různých druhů materiálů (ocel, mosaz, měď, hliník, nerez, měkčené plasty). Jsou vhodné zejména pro výrobu sít, mřížek, větracích krytů, průduchů, rozvaděčových skříní a všech výrobků, které nejsou tvarově náročné, nebo mají mnoho otvorů a děrování. Na laserových centrech zpracováváme plechy od sily 0,5 do 15mm v jakostech ocel, nerez, pozink a hliník. Tato centra jsou určena pro pálení širokého spektra výrobků, od jednoduchých dílců, až po složité tvary, jako jsou ozubená kola, reklamní písmena a různá grafická loga.

Tyto stroje pracují s rozměrovou přesností ±0,1mm a výrobky na nich zhotovené vykazují vysoký standard zpracování i při mnohaset-kusové sérii a opakované výrobě.

Hlavním cílem společnosti je předevšín dosažení vysoké kvality výrobků zpracovávaných v CAD/CAM aplikacích (SolidWorks, TruTops, MetalDesinger), které dokáží pracovat i s externími daty ve formátu DXF a DWG. V rámci KOOPERACÍ jsme schopni zajistit následné zpracování dílců, od ohýbání, závitování, svařování, povrchovou úpravu komaxitováním nebo zinkováním, až po finální výrobek. Dále naši zákazníci ocení rychlé zpracování jejich požadavků a krátké dodací termíny od kusové zakázky po mnohaset-kusovou sérii.